Rošťando

Pravidelný program zaměřený na cvičení a pohybové aktivity s dětmi od 1 roku. Cena: 80 Kč / lekce . Cena zahrnuje prográmek i pobyt v herně od 9 do 12 hodin.

Ve středu dopoledne se v RC schází rodiče již chodících dětí, program začíná v 10:00.

Přijít můžete hned ráno a užívat si se svým dítětem volnou hernu se skluzavkou, auty a zvířátky. Herna se postupně zaplňuje a okolo desáté začneme s naším společným programem, který ale rozhodně není povinný, trvá něco málo přes půl hodiny.

Na každou středu jsou připraveny básničky a povídačky s ukazováním, kdy jsou naše děti maminkám v klíně a spolu říkají a ukazují – Tluče bubeníček, Kutálí se brambora, Pásla ovečky, Bim bam zvoneček apod. Po kroužku s balónky a házením a říkačkami se dáme do většího pohybu – využíváme žíněnky, tunel, skluzavku a herní koberec ke cvičení – lezení po čtyřech, válení sudů, prolézání tunelu apod. Po takovém tělocviku pak už jen volný prostor pro zklidnění a nebo dostatečné vyřádění.

Také s dětmi procvičujeme nové pohybovky – ukazování a cvičení zvířátek – čáp, ryba, žáby, ptáčci. Můžeme také vyzkoušet, jak budou děti reagovat na hru v hloučku – přinášení obrázků, schovávání a hledání hraček apod.

Zbytek středečního dopoledne většinou trávíme rozhovorem mezi maminkami. Naše děti se zde mohou také nasvačit či naobědvat – v jídelničce. K dispozici je dětem i maminkám „čajová kuchyňka“.

Časové úseky události (1)

Středa
-
Jitka Kristková
Pohybové aktivity pro děti od 1 roku

Leave a reply