O nás

Kdo jsme

Rodinné centrum Beruška Strakonice je nezisková organizace, jejíž předmětem činnosti je posilovat prvořadou a nezastupitelnou úlohu rodiny a rodičovské výchovy. Vytváří prostor pro vzájemné setkávání, komunikaci, výměnu zkušeností, hru dětí, vzdělávání, kulturu a svépomocné služby a další prospěšné činnosti. Tím napomáhá rodinám vypořádávat se se zátěží a problémy, které celodenní péče o malé děti přináší, jako jsou společenská izolace, nedostatek žádoucích podnětů a pocity frustrace ze ztráty odbornosti.

Rodinné centrum nabízí způsob, jak s dětmi trávit svůj čas smysluplně. Aktivní zapojení se do činnosti rodinného centra se stane pro mnohé výzvou a bude motivovat jejich sebevzdělávání a podporovat udržení a rozvoj kompetencí ceněných v pracovním procesu.

“Berušku” založily nadšené maminky v srpnu 2005.

RC Beruška je certifikovaná Společnost přátelská rodině.

Náš tým

Volené představenstvo:

Předsedkyně – Ing. Petra Staňková

  • 1. místopředsedkyně – Jitka Kristková
  • 2. místopředsedkyně – Andrea Lišková

Další dobrovolníci, kteří nám pomáhají

Tereza Vandasová, Markéta Hosmanová, Alena Melicharová, Jitka Kůsová, Veronika Nováková, Naďa Krtičková, René Černá, Petr Černý, Pavla Oplová, Radek Opl, Eva Polanová, Veronika Pilná, Marie Sváčková, Eva Nedvědová, Jiřina Tuháčková, Jitka Jägerová, Petra Kadlecová

Zaměstnanci centra

  • Petra Staňková – manager projektu „Zaměstnaní rodiče, spokojené děti“
  • Jitka Kristková – vychovatelka v dětském klubu Beruška v rámci projektu „Zaměstnaní rodiče, spokojené děti“
  • Jana Kureková, Alena Kačírková, Petra Pelešková, Eva Nedvědová, Zdeňka Lebedová, Zdeňka Zelinková – doprovod dětí ze školy na kroužky v rámci projektu „Zaměstnaní rodiče, spokojené děti“

Dobrovolníků není nikdy dost – stále hledáme nové dobrovolníky na jakoukoliv výpomoc.

Budeme rádi, když za námi zavítáte a když se Vám u nás bude líbit, můžeme se domluvit na konkrétní spolupráci. Děkujeme za podporu.